Categories:

Tajemnice Bieszczadzkiego Morza

Program imprezy żeglarskiej dla  grup – Tajemnice Bieszczadzkiego Morza

Bieszczadzkie Morze – czy naprawdę istnieje ?

Zapraszamy na magiczny rejs podczas którego poznacie legendy i opowieści z nim związane.
Dowiecie się między innymi, że przed laty władzę nad “bieszczadzkim morzem” objął Perełesnyk – duch marzeń, Perewerteń – duch ludzkiej zguby i Stryboh – duch wiatrów a także ich świta – topilce, topielice, topielczyki, upiory i inne demony.
Podczas żeglarskiej wyprawy poznacie historię zatopionych wiosek i budowy największej polskiej zapory.
Przy sprzyjających wiatrach dotrzemy z Wami na gościnną ziemię legendarnego, bieszczadzkiego samotnika – Krzyśka Brossa, gdzie przy ognisku poczęstujemy Was wspaniałym bieszczadzkim pstrągiem.
Być może uda się nam również odwiedzić słynnego Juliusza I – Króla Włóczegów w Samotni przy Suchym Dębie i wysłuchać jego wykładu w Akademii Pokoju.
Podczas wyprawy będziecie mogli także spróbować swych sił w sterowaniu jachtem, zdobędziecie sprawność szotmena a po powrocie z rejsu będziecie mogli wspominać przeżyte przygody podczas biesiady w naszej Restauracji Pod Żaglami.

Galerą na zaporę

Program imprezy żeglarskiej dla  grup – Galerą na zaporę

Masz wolną chwilę ? Chciałbyś zwidzieć koronę największej zapory w Polsce ?
A może chciałbyś dotrzeć tam zupełnie inaczej niż wszyscy ? – No to dobrze trafiłeś !
Wybierz się z nami na wyjątkowy rejs kultowym, legendarnym jachtem – DZ-tą !
Tylko u nas poznasz smak żeglarskiej przygody, zostaniesz członkiem wyjątkowej załogi i poznasz trud pracy prawdziwego wioślarza-galernika.
Popłyniesz z nami z Polańczyka do Soliny, gdzie będziesz mógł poznać historię budowy zapory, chwiejnym krokiem odbyć spacer po jej koronie a następnie odpocząć przez chwilę w tamtejszych, przytulnych tawernach.
A w solińskim porcie będzie już na Ciebie czekała Twoja wierna łódź i nowa załoga, z którą w drodze powrotnej zmierzysz się z kapryśnym, bieszczadzkim wiatrem pędząc po falach w stronę naszej Mariny.