Categories:

Bieszczadzka Armada

Program imprezy żeglarskiej BIESZCZADZKA ARMADA

Takiej bieszczadzkiej Armady nikt nad Solina jeszcze nie widział.
Zapraszamy Was na niezwykły rejs legendarną klasą łodzi żeglarskich – DZ-ami !
4 wspaniałe jachty z doświadczonymi sternikami zabiorą Was na wyprawę podczas której zmierzycie się z innymi załogami w kilku żeglarskich konkurencjach.

Podczas rejsu poznacie tajemnice i legendy Soliny, jej tajemnicze zatoki oraz wyspy.
Doświadczycie trudu pracy galernika, weźmiecie udział w regatach i jak Wikingowie dokonacie abordażu na jedną z wysp gdzie być może odnajdziecie ukryte, pirackie skarby.

Po powrocie zwycięskie załogi będą mogły świętować i bawić się śpiewając szanty w rytm żeglarskiej muzyki.

Neptunalia

Program imprezy żeglarskiej NEPTUNALIA

„Oto ja Neptun z morskiej głębiny
Przybyłem tutaj, aby zrobić chrzciny.
Chrzest jedyny, więc się nie powtarza.
Musicie być godni miana żeglarza”

Takimi słowami podczas niepowtarzalnej imprezy na Cyplu powita Was Neptun – Pan i Władca mórz, jezior, bagnisk i większych kałuż.
Tu podczas naszych Neptunaliów przejdziecie trudną ceremonię chrztu na prawdziwego żeglarza i zdobędziecie certyfikat Bieszczadzkiego Wilka Morskiego.
Neptunalia to wyzwanie dla prawdziwych twardzieli. Neptun będzie wymagał od Was wielu wyrzeczeń, poświeceń oraz wielkiej dawki dobrego humoru bo konkurencji i prób dla kandydatów na żeglarza będzie wiele.
Będą na Was czekać słynne obrzędy żeglarskie takie jak „próba smaku”, „ociosywanie toporem”, „bieg w wiadrze” i wiele innych, które oddzielą Szczury Lądowe od prawdziwych Żeglarzy.
Wszystkim, którzy dzielnie zniosą wszelkie próby i zadania Neptun i Prozerpina wręczą specjalne certyfikaty z nadaniem nowego imienia, uznanego przez żeglarską brać.