Categories:

Tajemnice Bieszczadzkiego Morza

Program imprezy żeglarskiej dla  grup – Tajemnice Bieszczadzkiego Morza

Bieszczadzkie Morze – czy naprawdę istnieje ?

Zapraszamy na magiczny rejs podczas którego poznacie legendy i opowieści z nim związane.
Dowiecie się między innymi, że przed laty władzę nad “bieszczadzkim morzem” objął Perełesnyk – duch marzeń, Perewerteń – duch ludzkiej zguby i Stryboh – duch wiatrów a także ich świta – topilce, topielice, topielczyki, upiory i inne demony.
Podczas żeglarskiej wyprawy poznacie historię zatopionych wiosek i budowy największej polskiej zapory.
Przy sprzyjających wiatrach dotrzemy z Wami na gościnną ziemię legendarnego, bieszczadzkiego samotnika – Krzyśka Brossa, gdzie przy ognisku poczęstujemy Was wspaniałym bieszczadzkim pstrągiem.
Być może uda się nam również odwiedzić słynnego Juliusza I – Króla Włóczegów w Samotni przy Suchym Dębie i wysłuchać jego wykładu w Akademii Pokoju.
Podczas wyprawy będziecie mogli także spróbować swych sił w sterowaniu jachtem, zdobędziecie sprawność szotmena a po powrocie z rejsu będziecie mogli wspominać przeżyte przygody podczas biesiady w naszej Restauracji Pod Żaglami.

Galerą na zaporę

Program imprezy żeglarskiej dla  grup – Galerą na zaporę

Masz wolną chwilę ? Chciałbyś zwidzieć koronę największej zapory w Polsce ?
A może chciałbyś dotrzeć tam zupełnie inaczej niż wszyscy ? – No to dobrze trafiłeś !
Wybierz się z nami na wyjątkowy rejs kultowym, legendarnym jachtem – DZ-tą !
Tylko u nas poznasz smak żeglarskiej przygody, zostaniesz członkiem wyjątkowej załogi i poznasz trud pracy prawdziwego wioślarza-galernika.
Popłyniesz z nami z Polańczyka do Soliny, gdzie będziesz mógł poznać historię budowy zapory, chwiejnym krokiem odbyć spacer po jej koronie a następnie odpocząć przez chwilę w tamtejszych, przytulnych tawernach.
A w solińskim porcie będzie już na Ciebie czekała Twoja wierna łódź i nowa załoga, z którą w drodze powrotnej zmierzysz się z kapryśnym, bieszczadzkim wiatrem pędząc po falach w stronę naszej Mariny.

Bieszczadzka Armada

Program imprezy żeglarskiej BIESZCZADZKA ARMADA

Takiej bieszczadzkiej Armady nikt nad Solina jeszcze nie widział.
Zapraszamy Was na niezwykły rejs legendarną klasą łodzi żeglarskich – DZ-ami !
4 wspaniałe jachty z doświadczonymi sternikami zabiorą Was na wyprawę podczas której zmierzycie się z innymi załogami w kilku żeglarskich konkurencjach.

Podczas rejsu poznacie tajemnice i legendy Soliny, jej tajemnicze zatoki oraz wyspy.
Doświadczycie trudu pracy galernika, weźmiecie udział w regatach i jak Wikingowie dokonacie abordażu na jedną z wysp gdzie być może odnajdziecie ukryte, pirackie skarby.

Po powrocie zwycięskie załogi będą mogły świętować i bawić się śpiewając szanty w rytm żeglarskiej muzyki.

Neptunalia

Program imprezy żeglarskiej NEPTUNALIA

„Oto ja Neptun z morskiej głębiny
Przybyłem tutaj, aby zrobić chrzciny.
Chrzest jedyny, więc się nie powtarza.
Musicie być godni miana żeglarza”

Takimi słowami podczas niepowtarzalnej imprezy na Cyplu powita Was Neptun – Pan i Władca mórz, jezior, bagnisk i większych kałuż.
Tu podczas naszych Neptunaliów przejdziecie trudną ceremonię chrztu na prawdziwego żeglarza i zdobędziecie certyfikat Bieszczadzkiego Wilka Morskiego.
Neptunalia to wyzwanie dla prawdziwych twardzieli. Neptun będzie wymagał od Was wielu wyrzeczeń, poświeceń oraz wielkiej dawki dobrego humoru bo konkurencji i prób dla kandydatów na żeglarza będzie wiele.
Będą na Was czekać słynne obrzędy żeglarskie takie jak „próba smaku”, „ociosywanie toporem”, „bieg w wiadrze” i wiele innych, które oddzielą Szczury Lądowe od prawdziwych Żeglarzy.
Wszystkim, którzy dzielnie zniosą wszelkie próby i zadania Neptun i Prozerpina wręczą specjalne certyfikaty z nadaniem nowego imienia, uznanego przez żeglarską brać.

Galeriada

Program imprezy żeglarskiej dla  grup  – Galeriada – wyścigi Bieszczadzkich Galer

“Navigare necesse est …”

Skoro żeglowanie jest koniecznością to warto wrócić do korzeni żeglarstwa i wziąć udział w jedynych w Bieszczadach wyścigach Bieszczadzkich Galer.
W Krainie Wilka zabierzemy Was na niezwykłe regaty po Solinie odbywające się na kultowych łodziach klasy DZ.
Podczas wyścigów załogi zmierza się ze sobą walcząc na Bieszczadzkim Morzu zarówno siłą swoich mięśni jako galernicy oraz jako wytrawni żeglarze, kiedy postawią na swoich jachtach żagle i zaczną gnać po falach do mety w tajemniczej zatoce.
Podczas rejsu nie zabraknie z pewnością głośnych odgłosów bębna wybijającego rytm dla wioślarzy i gromkich komend sternika, który ze szczurów lądowych zamieni Was w Bieszczadzkie Wilki Morskie.
W czasie regat, podczas walki ze zmiennym bieszczadzkim wiatrem będziecie mogli podziwiać pojawiającą się czasami tajemniczą Wyspę Okresową, strome ściany Zapory w Solinie, łagodne brzegi Werlasu lub urocze plaże Malej Wyspy zwanej Tumidajką.
A po zakończonej rywalizacji na zwycięzców i pokonanych czekać będą przy ognisku starzy, dobrzy znajomi – Kapitan Morgan, Jack Daniel ‘s w towarzystwie wiecznie włóczącego się po tutejszych tawernach Johnny`ego Walkera.

Na dnie jeziora

Program imprezy żeglarskiej dla  grup Na dnie jeziora – wyprawa po bieszczadzkie runo

Jak mityczny Jazon i jego Argonauci zabierzemy Was na pełną tajemnic i zagadek żeglarską wyprawę, podczas której dzięki rozwiązywanym zagadkom, ukrytym wskazówkom i po wykonaniu zadań odnajdziecie na dnie skarb na dnie jeziora.
Wypływając na jachtach z naszej EKO-MARINY specjalne mapy zaprowadzą Was w tajemnicze zakątki Jeziora Solińskiego, gdzie na żeglarzy będą czekały niespodzianki , zadania i zagadki, których rozwiązanie umożliwi przejście do kolejnych etapów zabawy.
W trakcie rejsu nie zabraknie żeglarskich opowieści, legend i ciekawych bieszczadzkich historii, które opowie Wasz sternik prowadząc załogę ku nieznanej przygodzie. Nauczycie się też śpiewać szanty, które z pewnością pomoga Wam w pracach na jachcie.
Przy dobrych wiatrach i zgranej załodze jest szansa na spotkanie z Wikingiem, Królem Włóczegów lub żyjącym podobno w okolicy Martwego Lasu Bieszczadzkim Krakenem.
A po dotarciu do celu wyprawy na wszystkich strudzonych czekać będzie już przy ognisku ciepła strawa i specjalny trunek lepszy od rumu i grogu – Bieszczadzki Koncentrat Witaminowy.

Kiedy rum zaszumi w głowie

Program imprezy żeglarskiej dla  grup – Kiedy rum zaszumi w głowie

Gdy żeglarze nie mogą wyjść w morze bawią się w tawernach. Wesołości i śmiechu jest mnóstwo wiec warto tam Was zaprosić.
Wejdźcie więc z nami w buty wesołego żeglarza, który chwiejnym krokiem będzie dzielnie pokonywał wszelkie przeszkody aby na końcu w nagrodę wychylić szklaneczkę ulubionego napitku.
Podczas naszego Pikniku Żeglarskiego będziecie mogli spróbować swoich sił we wspinaniu się na krzywy maszt, biegu w gaciach starszego majtka, wyprawie po falach kulistą szalupą lub gonitwą z piwem na dziurawym pagaju.
Tu, przy żeglarskiej muzyce odtańczycie swój pierwszy taniec przechyłów, sprawdzicie swoją celność w konkursie o złoty, żeglarski toporek i zdobędziecie sprawność bieszczadzkiego piwo-żłopa. A jeśli wystarczy mocy w dłoniach możecie spróbować sił w naciąganiu sztywnego szota.
A po wyczerpującym czasie pełnym dobrej zabawy będziemy odpoczywać i kontynuować dalszą część naszego wesołego rejsu gwarząc i śpiewając szanty przy suto zastawionych stołach bieszczadzkiej tawerny nad brzegiem jeziora.

Piknik u Wikinga

Program imprezy żeglarskiej dla grup

Piknik u Wikinga

Wikingowie nad Soliną ? Nie możliwe ? A jednak !

Jest taka wyspa i taka zatoka nad naszym Bieszczdzkim Morzem, którą onegdaj zagarnęli samozwańczy Wikingowie, będący jednocześnie po trochu samozwańczymi Indianami i szamanami.
Tylko nieliczni żeglarze z Krainy Wilka mieli możliwo ść i odwagę odwiedzić ich strony – a warto tam się udać.
Zabierzemy więc Was na taki rejs bo piknik u naszego Wikinga zawsze jest inny i niepowtarzalny.

W czasie wyprawy naszymi jachtami usłyszycie opowieści o tutejszych zakapiorach mieszkających nad brzegami jeziora, poznacie historię budowy największej zapory w naszym kraju i doświadczycie prawdziwej, żeglarskiej przygody.

Sama wizyta u Wikinga niech na razie pozostanie dla Was tajemnicą !

Z pewnością wrócicie z niej zadowoleni i odmienieni jeżeli tylko przychylne wiatry pozwolą nam bezpiecznie wrócić spokojną zatokę naszej Mariny.