Program imprezy żeglarskiej dla  grup  – Galeriada – wyścigi Bieszczadzkich Galer

“Navigare necesse est …”

Skoro żeglowanie jest koniecznością to warto wrócić do korzeni żeglarstwa i wziąć udział w jedynych w Bieszczadach wyścigach Bieszczadzkich Galer.
W Krainie Wilka zabierzemy Was na niezwykłe regaty po Solinie odbywające się na kultowych łodziach klasy DZ.
Podczas wyścigów załogi zmierza się ze sobą walcząc na Bieszczadzkim Morzu zarówno siłą swoich mięśni jako galernicy oraz jako wytrawni żeglarze, kiedy postawią na swoich jachtach żagle i zaczną gnać po falach do mety w tajemniczej zatoce.
Podczas rejsu nie zabraknie z pewnością głośnych odgłosów bębna wybijającego rytm dla wioślarzy i gromkich komend sternika, który ze szczurów lądowych zamieni Was w Bieszczadzkie Wilki Morskie.
W czasie regat, podczas walki ze zmiennym bieszczadzkim wiatrem będziecie mogli podziwiać pojawiającą się czasami tajemniczą Wyspę Okresową, strome ściany Zapory w Solinie, łagodne brzegi Werlasu lub urocze plaże Malej Wyspy zwanej Tumidajką.
A po zakończonej rywalizacji na zwycięzców i pokonanych czekać będą przy ognisku starzy, dobrzy znajomi – Kapitan Morgan, Jack Daniel ‘s w towarzystwie wiecznie włóczącego się po tutejszych tawernach Johnny`ego Walkera.