Aplikacja Interaktywna

Aplikacja Polańczyk

Aplikacja Kraina Wilka App to interaktywna zabawa zabierająca użytkownika w podróż po historii oraz przyrodzie skupionej wokół jeziora Solińskiego. Dzięki niej dowiesz się wiele o przeszłości zielonej doliny z pomocą rozszerzonej rzeczywistości (AR), która pozwoli Ci spojrzeć z bliska na ukryte przed okiem dawne siedliska ludzkie, miejsca kultu i codziennego mieszkańców tego malowniczo położonego miejsca. Przenieś się w czasie za pomocą smartfona lub tabletu i spójrz w przeszłość otaczającego Cię miejsca

Wybierz swoją ścieżkę - rozpocznij przygodę !

Aplikacja Interaktywna

Ścieżka Historyczna

Odkryj tajemnice zalanych wiosek na dnie Jeziora Solińskiego

Pod wodą znalazła się nie tylko Solina. Również przysiółki Zadział i Podkaliszcze, Teleśnica Sanna z przysiółkiem Łęg, Horodek, Chrewt, część Sokolego, Zawozu, Rajskiego i Wołkowyi.

Musiano rozebrać lub wyburzyć kilkaset domów, drugie tyle budynków gospodarczych, sklepy, gospody, kościoły, cerkwie.

Prawie 3000 osób szykowało się do opuszczenia wiosek. Reszta wiosek, na których terenach powstał zalew, była prawie doszczętnie wysiedlona po akcji “Wisła”.

We wrześniu 1967 roku masy wody pochłonęły opuszczone wsie. Rok później w lipcu 1968 roku oddano solińską tamę do użytku.

W wyniku przegrodzenia Sanu i Solinki powstał zbiornik o pojemności 474 milionów metrów sześciennych, powierzchni 22 kilometrów kwadratowych i spiętrzeniu do 60 metrów.

Linia brzegowa wyniosła aż 150 kilometrów.

Aplikacja Polańczyk
Aplikacja Interaktywna

Ścieżka Przyrodnicza

 Poznaj różnorodność i piękno przyrody okolic Jeziora Solińskiego
Aplikacja Polańczyk

Jakie ryby można spotkać w jeziorze Solińskim? Przekonaj się sam i wyrusz na wyprawę śladami najpopularniejszych gatunków.

W jeziorze Solińskim występuje wiele gatunków ryb. Najpopularniejsze z nich to okonie i sandacze, ale można tu także często spotkać leszcze, płocie, szczupaki, sumy, karpie, pstrągi, trocie, ukleje i klenie.

Aby złowić imponujące okazy tych gatunków ryb, trzeba wiedzieć, gdzie znajdują się najlepsze łowiska.

Spędzając wczasy nad Soliną, warto wybrać się na łowisko w Werlasie, w Wołkowyi, Zawozie albo Chrewcie. W tych miejscach połowy będą na pewno udane.

Aplikacja Interaktywna

Ścieżka Przygodowa

Zostań bohaterem i przeżyj przygodę grając w interaktywną grę terenową.

Razem z naszymi bohaterami Sanem i Solinką znajdź skarb Krainy! Pomóż im pokonać czady i Biesa, by przywrócić spokój i dobro.

Rozgrywaj zagadki, zdobywaj sprawności. Aplikacja zaprojektowana jest w technologii AR. AR, czyli rozszerzona rzeczywistość (ang. Augmented Reality), jest technologią pozwalającą łączyć elementy świata realnego z cyfrowym w czasie rzeczywistym.

Najczęściej wykorzystuje się do tego kamerę, która nakłada grafikę na otoczenie, w jakim aktualnie się znajdujemy.

Nie czekaj, by zagrać! Przybywaj w Bieszczady i stań do gry!

Aplikacja Polańczyk
Sidebar